دریافت<اهمیت و ضرورت استفاده از هوش سازمانی و توانمندسازهای کلیدی آن>

تعریف هوش سازمانی,ابعاد هوش سازمانی,عناصر هوش سازمانی,پایان نامه هوش سازمانی,تحقیق کامل هوش سازمانی,مولفه های هوش سازمانی چیست,اهمیت و ضرورت هوش سازمانی,توانمندسازهای کلیدی هوش سازمانی اهمیت و ضرورت استفاده از هوش سازمانی و توانمندسازهای کلیدی آن هم اکنون فایل با موضوع اهمیت و ضرورت استفاده از هوش سازمانی و توانمندسازهای کلیدی آن. آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

هدف از این پایان نامه بررسی می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات73حجم168/545 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

هدف از این پایان نامه بررسی اهمیت و ضرورت استفاده از هوش سازمانی و توانمندسازهای کلیدی آن می باشد. مهمترین نیاز یک مدیر، داشتن اطلاعات دقیق برای اتخاذ تصمیم درست است. سازمان هایی که از مدیریت قدیمی بدون توجه به هوش سازمانی استفاده می کنند در تصمیم گیری ها معمولاً با مشکلات مختلفی روبرو هستند از جمله؛ داشتن داده های حجیم، پیچیدگی تحصیل آنها و عدم توانایی پیگیری فرآیندها و نتایج تصمیمات گرفته شده و از این رو تصمیمات اشتباه در این سازمان‬ها نتایج خود را به طور روشن نشان نمی دهد و یا دیرهنگام نشان می دهد.

این سازمان‬ها نگاهی جامع از وضعیت جاری و آینده خود ندارند؛ به همین جهت، هوش سازمانی عاملی مهم و تأثیرگذار در تصمیمات راهبردی و استراتژیک سازمانی است و مدیران با توجه به ابزارهای آن بهتر می توانند وضعیت سازمان را مشاهده کرده و برای آینده سازمان سیاست گذاری کنند (خسروی،1389: 6).


ارائه یک مدل به جهت تعریف و ارزیابی جایگاه هوش سازمانی در یک سازمان، بسیار ارزشمند است. امّا ابهاماتی برای اجراکننده آن وجود دارد که باعث بوجود آمدن سؤال‬هایی می شود از جمله: چگونه می توان سطح هوش جمعی را در کار افزایش داد؟ چگونه ممکن است سطح آنتروپی را کاهش و سینتروپی را افزایش داد؟ استراتژی ها و اقدامات خاص برای باهوش شدن جمعی چیست؟

چهار عامل کلیدی به عنوان توانمندساز هوش سازمانی معرفی شده اند که سبب هدایت حرکت پایدار سازمان به سمت سطوح بالاتر هوشمندی جمعی می شود:
1- رهبران متفکر (تحول آفرین): در هر سازمان افرادی وجود دارند که فراتر از نقش و قوانین تعریف شده توسط ساختار سازمان فکر می کنند. مدیران دوراندیش این افراد را شناسایی کرده و مسئولیت‬های مدیریتی و یا مسئولیت های دیگری همچون؛ متخصصان حرفه ای یا مشاوران را به آنان واگذار می کنند.


2- تیم های اثربخش : این تیم ها در بوجود آمدن تغییر، پیشرفت سازمانی و بهبود هوش سازمانی بسیار مؤثرند، امّا از طرف دیگر بسیار شکننده نیز می باشند. این تیم ها معمولاً خود به خود شکل می گیرند و به همان سرعت هم از بین می روند.


3- ساختار ادهوکراسی : هنگامی که سازمان با مشکلی سخت روبرو می شود گروه ضربت تشکیل می‬گردد؛ بکارگیری این تیم ها در سازمان موجب ارتقاء هوش سازمانی می شود.


4- سکوی دانش : امروزه در هر سازمانی در اندازه های کوچک و بزرگ به متخصصانی نیازمند است که بتوانند ساختار سازمانی را بر اساس فناوری اطلاعات با هدف ایجاد و توسعه دانش طراحی کنند (آلبرخت،2003: 13-16).


فهرست مطالب
تعریف مفهومی و نظری هوش سازمانی
تعریف عملیاتی هوش سازمانی
2-2-1) هوش 8
2-2-1-1)تعریف هوش 8
2-2-1-2) انواع هوش در سازمان‬ها 9
2-2-3) تعریف هوش سازمانی 15
2-2-3-1) ابعاد هوش سازمانی 17
2-2-3-2) عناصر هوش سازمانی 21
2-2-3-3) توانمندسازهای کلیدی هوش سازمانی 22
2-2-3-4) اهمیت و ضرورت استفاده از هوش سازمانی 24
2-2) بخش دوم: سوابق تحقیق 26
2-2-1) تحقیقات داخلی 26
2-2-1-2) تحقیقات داخلی پیرامون هوش سازمانی 33
2-2-1-3) تحقیقات داخلی پیرامون رابطه رفتار شهروندی سازمانی با اخلاقکار و هوش سازمانی 37
2-2-2) تحقیقات خارجی 39
2-2-2-2) تحقیقات خارجی پیرامون هوش سازمانی 39
2-2-2-3) تحقیقات خارجی پیرامون رابطه رفتار شهروندی سازمانی با اخلاقکار و هوش سازمانی 43
جدول 2-2) خلاصه تحقیقات داخلی 47
جدول 2-3) خلاصه تحقیقات خارجی 51

منابع و مآخذ
الف) منابع فارسي
ب) منابع غیرفارسی






"

مطالب دیگر:
🔗پاورپوینت نشانه گذاري🔗پاورپوینت پسماند داروهای کموتراپی🔗پاورپوینت اصول تجويز منطقي مکمل هاي ورزشي🔗پاورپوینت پردازش تصویر دیجیتالی🔗پاورپوینت نگاهی کوتاه به واحدهای پرورشی متوسطه🔗پاورپوینت بهره برداري از آمار در نيازسنجي نيروي انساني وآموزش🔗پاورپوینت نوروفیدبک🔗پاورپوینت نظریه رفاه اجتماعی🔗پاورپوینت فرآیند تولید رب گوجه فرنگی🔗پاورپوینت مزایا و مشکلات استفاده از تکنیک OFDM در سیستم رادیو هوشمند (COGNITIVE RADIO)🔗پاورپوینت استراق سمع یا فناوری Sniff در شبکه🔗پاورپوینت شبیه سازی قالب گیری فشاری🔗پاورپوینت نگهداری خط🔗پاورپوینت کاربرد GPS در آبیاری و زهکشی🔗پاورپوینت نکات کاربردی جهت رفع آلودگی های محیط🔗پاورپوینت بررسی انواع یونجه در ایران🔗پاورپوینت بهبود مستمر فرآیندها، بحث عارضه یابی و بهره وری🔗پاورپوینت تكنولوژي توليد فرآورده گوشتي مبحث كالباس هاي حرارت ديده🔗پاورپوینت سیاست های تبلیغاتی در صنایع مواد غذایی ایران🔗پاورپوینت طراحي فرايند جوشكاري انفجاري صفحات برنج و فولاد🔗پاورپوینت اصول علم اقتصاد1 رشته حسابداری (کتاب اقتصاد خرد، نگارش تالیف دکتر جمشید پژویان)🔗پاورپوینت اهداف بنیادین ماموریت های اساسی وزارت امور اقتصادی و دارائی🔗پاورپوینت پردازش تصوير🔗پاورپوینت توسعه دانش و فن آوري در ايران عوامل، موانع و راهكارها🔗پاورپوینت خلاصه کتاب حسابداری صنعتی 2 تالیف محمود عربی و نسرین فریور