دریافت<مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش سازمانی و عناصر آن 75 صفحه>

فصل دوم پایان نامه عناصر هوش سازمانی,مبانی نظری عناصر هوش سازمانی,پیشینه تحقیق عناصر هوش سازمانی,پیشینه داخلی عناصر هوش سازمانی,پیشینه خارجی عناصر هوش سازمانی,پیشینه پژوهش عناصر هوش سازمانی,پیشینه نظری عناصر هوش سازمانی,ادبیات نظری عناصر هوش سازمانی,چارچوب نظری عناصر هوش سازمانی مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش سازمانی و عناصر آن 75 صفحه هم اکنون فایل با موضوع مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش سازمانی و عناصر آن 75 صفحه. آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش سازمانی و عناصر آن بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید


مشخصات فایل
تعداد صفحات75حجم223/795 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش سازمانی و عناصر آن عنوان نوشتار می باشد. هلال (2006) بیان می‬دارد؛ هوش سازمانی توانایی سازمان در ایجاد و بهره‬گیری از دانش مطلوب در تطابق با شرایط محیطی می‬باشد. هوش سازمانی ظرفیت سازمان در جهت خلق دانش و بکارگیری راهبردهای آن به منظور هماهنگی و تطابق با محیط اطراف است و همچنین مجموعه توانایی پردازش اطلاعات مختلف در سازمان همان هوش سازمانی است.

مهمترین نیاز یک مدیر، داشتن اطلاعات دقیق برای اتخاذ تصمیم درست است. سازمان هایی که از مدیریت قدیمی بدون توجه به هوش سازمانی استفاده می کنند در تصمیم گیری ها معمولاً با مشکلات مختلفی روبرو هستند از جمله؛ داشتن داده های حجیم، پیچیدگی تحصیل آنها و عدم توانایی پیگیری فرآیندها و نتایج تصمیمات گرفته شده و از این رو تصمیمات اشتباه در این سازمان‬ها نتایج خود را به طور روشن نشان نمی دهد و یا دیرهنگام نشان می دهد.


این سازمان‬ها نگاهی جامع از وضعیت جاری و آینده خود ندارند؛ به همین جهت، هوش سازمانی عاملی مهم و تأثیرگذار در تصمیمات راهبردی و استراتژیک سازمانی است و مدیران با توجه به ابزارهای آن بهتر می توانند وضعیت سازمان را مشاهده کرده و برای آینده سازمان سیاست گذاری کنند (خسروی،1389: 6).


امروزه سازمان‬ها در محیط های پویا و پر از تغییر و تحول فعالیت می کنند. لازمه حفظ حیات در چنین وضعیتی، ایجاد تغییرات و تحولات مستمر سازمانی است. محیط فعلی سازمان‬ها پر از تغییر و تحولات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فنی و فناورانه است. شاید به جرأت بتوان گفت، سرعت تغییر و تحولات فناوری از سرعت ترسیم نمودار پیشرفت آن بیشتر است. چنین محیط پویایی، سازمان‬ها را برای ایجاد تحولات ساختاری، رفتاری و نظایر این ها به مبارزه می طلبد. بنابراین برای درک و واکنش مناسب در برابر این تغییر و تحولات، سازمان‬ها نیازمند مجهز شدن به ابزاری همچون هوش سازمانی می-باشند که با هوشیاری، این تغییر و تحولات بروند و از این فرصت های به وجود آمده حداکثر استفاده را بکنند (قادری،1388: 91).

فهرست مطالب
6-1) تعریف واژه‬ها و اصطلاح‬های تخصصی تحقیق 3

تعریف مفهومی و نظری هوش سازمانیتعریف عملیاتی هوش سازمانیمبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش سازمانی

2-2-1) هوش 8
2-2-1-1)تعریف هوش 8
2-2-1-2) انواع هوش در سازمان‬ها 9
2-2-3) تعریف هوش سازمانی 15
2-2-3-1) ابعاد هوش سازمانی 17
2-2-3-2) عناصر هوش سازمانی 21
2-2-3-3) توانمندسازهای کلیدی هوش سازمانی 22
2-2-3-4) اهمیت و ضرورت استفاده از هوش سازمانی 24
2-2) بخش دوم: سوابق تحقیق 26
2-2-1) تحقیقات داخلی 26
2-2-1-1) تحقیقات داخلی پیرامون اخلاق‬کار 26

2-2-1-2) تحقیقات داخلی پیرامون هوش سازمانی 33

2-2-1-3) تحقیقات داخلی پیرامون رابطه رفتار شهروندی سازمانی با اخلاقکار و هوش سازمانی 37
2-2-2) تحقیقات خارجی 39

2-2-2-2) تحقیقات خارجی پیرامون هوش سازمانی 39

2-2-2-3) تحقیقات خارجی پیرامون رابطه رفتار شهروندی سازمانی با اخلاقکار و هوش سازمانی 43
جدول 2-2) خلاصه تحقیقات داخلی 47
جدول 2-3) خلاصه تحقیقات خارجی 51


2-3) بخش سوم: چارچوب نظری و مدل مفهومی تحقیق


منابع و مآخذ
الف) منابع فارسي
ب) منابع غیرفارسی


"

مطالب دیگر:
📒تحقیق تاریخ پوشش زنان در ایران📒تحقیق تأثیر جنبش اصلاح طلبی در ایران بر اتخاذ سیاست تنش زدایی با عربستان صعودی (1376-1384)📒تحقیق پیوند نژاد تركمن و قاجار📒تحقیق پیدایش اولین شهر های تاریخ📒تحقیق پیرامون پهلوی📒تحقیق بروز، اعتلا و سقوط تمدن ها و فرهنگ ها از دیدگاه اسلام📒تحقیق بررسی و كالبدشكافی جریان صدر در عراق📒پایان نامه بخارا در ماوراءالنهر📒تحقیق اوضاع سیاسی ایران در زمان رژیم پهلوی📒تحقیق اوپک و منافع ملی📒چرخ زنجیر طراحی شده در سالیدورک و کتیا📒چرخ گوشت طراحی شده در سالیدورک و کتیا📒کمپرسور طراحی شده در سالیدورک و کتیا📒تحقیق اهداف سیاسی آمریكا در منطقه خلیج فارس بعد از 11 سپتامبر📒تحقیق انگیزه های مخالفت باحكومت علوی📒تحقیق انقلاب مشروطیت در تبریز و بزرگان آن زمان📒تحقیق امنیت دفاعی منطقه خلیج فارس در دهه های اخیر📒تحقیق امپراتوری روم (395م-27ق.م)📒تحقیق امام رضا (ع) و بنی عباس📒تحقیق امام خمینی و مسأله جنگ و صلح در طول هشت سال دفاع مقدس📒تحقیق اقدامات نظامی و شبه نظامی ایالات متحده علیه نیكاراگوا📒تحقیق تاریخچه زندگی اسكندر مقدونی📒تحقیق اسطوره های ایران📒تحقیق از انقراض حكومت ساسانی تا پایان قرن سوم هجری📒تحقیق ارزیابی نظریه معرفت شناختی «پوزیتیویسم»