دریافت<مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش سازمانی و ابعاد آن 74 صفحه>

فصل دوم پایان نامه ابعاد هوش سازمانی,مبانی نظری ابعاد هوش سازمانی,پیشینه تحقیق ابعاد هوش سازمانی,پیشینه داخلی ابعاد هوش سازمانی,پیشینه خارجی ابعاد هوش سازمانی,پیشینه پژوهش ابعاد هوش سازمانی,پیشینه نظری ابعاد هوش سازمانی,ادبیات نظری ابعاد هوش سازمانی,چارچوب نظری ابعاد هوش سازمانی مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش سازمانی و ابعاد آن 74 صفحه هم اکنون فایل با موضوع مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش سازمانی و ابعاد آن 74 صفحه. آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش سازمانی و ابعاد آن بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید


مشخصات فایل
تعداد صفحات74حجم223/795 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش سازمانی و ابعاد آن نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی می باشد. هوش سازمانی به عنوان استعداد و ظرفیت یک سازمان در حرکت قدرت ذهنی‬اش و تمرکز این قدرت ذهنی در تحقق رسالت سازمان تعریف می‬کنند (آلبرخت،2003: 6). هوش سازمانی مفهومی جدید در عرصه ادبیات مدیریت و قرن 21 می‬باشد. هوش سازمانی معیار کمی برای کارآمدی سازمان در انتشار اطلاعات، تصمیم‬گیری و اجرا می‬باشد. بهره هوشی سازمان‬ها نیز همانند بهره هوشی افراد قابل اندازه‬گیری است.

سازمان‬های باهوش، توان ذهنی خود را نیز همانند توان فیزیکی‬شان افزایش می‬دهند (گودرزی و همکاران،1390 :9). کارل آلبرخت این مفهوم را در سال 2002 در کتاب «قدرت اذهان در کار» بیان نموده است. وی هوش سازمانی را به عنوان استعداد و ظرفیت یک سازمان در حرکت قدرت ذهنی‬اش و تمرکز این قدرت ذهنی در تحقق رسالت سازمان تعریف می‬کند (آلبرخت،2003: 6). براساس قانون آلبرخت تحت عنوان حماقت گروهی می‬توان این‬گونه بیان کرد که سازمان‬ها علاوه بر تهدید رقبا و محیط پیرامونی‬شان، خود نیز در جهت آسیب به خود پیش می‬روند (بیک‬زاده و همکاران،1389: 149).

نمونه پیشینه در مورد هوش سازمانی

- بخشیان، حمیدی و عزتی (2011) تحقیقی را پیرامون "رابطه میان هوش سازمانی و کارآفرینی" در میان مدیران آموزشی دانشگاه ها به انجام رساندند. کارآفرینی یکی از منابع مهم در جوامع انسانی است و در سازمان‬ها داشتن نیروی انسانی با هوش غنی بسیار اهمیت دارد. برای انجام این تحقیق از 202 نفر از مدیران دانشگاهی استفاده شده و همچنین برای جمع آوری اطلاعات از پرسشنامه هوش سازمانی آلبرخت و کارآفرینی رابینز بهره گرفته شد. در پایان نتایج تحقیق نشان داد که تمامی عناصر هوش سازمانی نمایندگان مناسبی برای کارآفرینی محسوب شده و عامل مهمی در افزایش کارآفرینی هستند. هر چند در میان ابعاد هوش سازمانی فشار عملکرد کمترین ارتباط را با کارآفرینی دارد.

فهرست مطالب
6-1) تعریف واژه‬ها و اصطلاح‬های تخصصی تحقیق 3

تعریف مفهومی و نظری هوش سازمانیتعریف عملیاتی هوش سازمانیمبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش سازمانی

2-2-1) هوش 8
2-2-1-1)تعریف هوش 8
2-2-1-2) انواع هوش در سازمان‬ها 9
2-2-3) تعریف هوش سازمانی 15
2-2-3-1) ابعاد هوش سازمانی 17
2-2-3-2) عناصر هوش سازمانی 21
2-2-3-3) توانمندسازهای کلیدی هوش سازمانی 22
2-2-3-4) اهمیت و ضرورت استفاده از هوش سازمانی 24
2-2) بخش دوم: سوابق تحقیق 26
2-2-1) تحقیقات داخلی 26
2-2-1-1) تحقیقات داخلی پیرامون اخلاق‬کار 26

2-2-1-2) تحقیقات داخلی پیرامون هوش سازمانی 33

2-2-1-3) تحقیقات داخلی پیرامون رابطه رفتار شهروندی سازمانی با اخلاقکار و هوش سازمانی 37
2-2-2) تحقیقات خارجی 39

2-2-2-2) تحقیقات خارجی پیرامون هوش سازمانی 39

2-2-2-3) تحقیقات خارجی پیرامون رابطه رفتار شهروندی سازمانی با اخلاقکار و هوش سازمانی 43
جدول 2-2) خلاصه تحقیقات داخلی 47
جدول 2-3) خلاصه تحقیقات خارجی 51


2-3) بخش سوم: چارچوب نظری و مدل مفهومی تحقیق


منابع و مآخذ
الف) منابع فارسي
ب) منابع غیرفارسی


"

مطالب دیگر:
📃مقاله رشته ادبیات و عرفان و ادیان با عنوان بیان تشابهات و افتراقات عرفان مسیحی و اسلامی📃مقاله رشته ادبیات با عنوان گویش راژی📃انرژی هسته ای و ارزیابی استراتژی انرژی هسته ای ایران📃پایان نامه دوره کارشناسی مهندسی هوافضا با عنوان بررسی تجربی رفتار ملخ یک هواپیمای بدون سرنشین📃مقاله علمی پژوهشی رشته ادبیات فارسی، عرفان و ادیان با عنوان نگاه تحلیلی به کمال زن با تکیه بر آراء ‌ابن عربی📃ارزیابی میزان صادرات غیرنفتی و اثر آن بر رشد اقتصادی در ایران📃مقاله رشته اقتصاد با عنوان تاثیر کسری بودجه بر نرخ ارز حقیقی در اقتصاد ایران📃آزمایش رشته فیزیک با عنوان پذیرفتاری پارامغناطیس،تعیین گشتاور مغناطیسی مؤثر یون منگنز (Mn++)📃مقاله رشته فیزیک با عنوان مغناطیس (Magnetic)📃مجموعه آزمایشات آزمایشگاه فیزیک پیشرفته📃کاربرد پردازش تصویر و بینایی ماشین در صنایع غذایی📃کاربرد بازیابی تصاویر در پزشکی📃پاورپوینت لیزر نیم رسانا📃مقاله رشته ادبیات فارسی،ادبیات عرفانی، ادیان و عرفان با عنوان ولایت در شعر شاعران عارف با تکیه بر اشعار سنایی، عطار و مولانا📃پایان نامه کارشناسی رشته علوم تربیتی با عنوان برنامه‌ریزی آموزشی و درسی📃کتاب «TOEFL CBT» برای داوطلبان دکتری و دانشجویان دکتری کلیه رشته ها برای شرکت در آزمون زبان«‌‌MSRT»📃رابطه خودکارآمدی با اضطراب استرس و افسردگی در دانشجویان دانشکدۀ روان‌شناسی و علوم تربیتی📃تاریخچه تصفیه خانه های آب تهران،فرآیند تصفیه آب و شرح مراحل و تاسیسات تصفیه آب📃مقاله رشته اقتصاد با عنوان تعاون📃تهیه مدل دراستیك به منظور ارزیابی پتانسیل آلودگی آب زیر زمینی ناحیه خرامه با استفاده از GIS📃سمینارکارشناسی ارشد فیزیک هسته ای کاربردی با عنوان تئوری کوانتومی اتلاف: مفاهیم وکاربردهایش برای درهم تنیدگی کوانتومی📃نگاهی به تاریخ 60 ساله دوربین های عکسبرداری فوری📃طنز و طنزپردازی در فرهنگ ایران زمین📃پایان نامه رشته صنایع با عنوان رنگ سازی 92 صفحه📃سوسیال دموکراسی،فرقه‌ی اجتماعیون عامیون،مجاهد